Om os

Dimension Design

Dimension Design er en 3D-tegnestue med speciale i 3D-visualiseringer af byggeprojekter og byggeprodukter. Vi visualiserer alle områder inden for byggeri lige fra projektsalg, arkitektkonkurrencer og bygherrepræsentationer til de enkelte byggevarer. Det gør vi med 3D-illustrationer, animationer, samt markedsføringsmateriale.

Som en højt specialiseret samarbejdspartner har vi en klar holdning til design, stil og stemning – og vi står til rådighed med fagligt input og sparring. Kontakt Dimension Design for at få formidlet din ide, dit koncept eller dit færdige produkt.

 

Uffe Bengaard

Indehaver

uffe@dimensiondesign.dk

Salg og daglig ledelse
24219181

Maria Skovsgaard

Ekstern Projektleder

maria@dimensiondesign.dk

Projektledelse og planlægning.
26292544

Kevin Gøhler

3D-grafiker

kevin@dimensiondesign.dk

3D-produktion.
28748253

Ivan Zivanovic

Arkitekt

ivan@dimensiondesign.dk

Ivan er arkitekt og kommer fra Beograd i Serbien. Han arbejder som senior 3D-grafiker.
28607559

Jim Andersen

3D-grafiker

kimmy@dimensiondesign.dk

3D-produktion.

Michael Lindegaard

Arkitekt

michael@dimensiondesign.dk

Michael er arkitekt og projektleder.
28832651

Mette Degn

Kommunikation og salg

mette@dimensiondesign.dk

Mette er Cand.mag. i engelsk og kommunikation.
28832601 (Barsel)

Klaus A. Søndergaard

Senior 3D-animator

frederik@dimensiondesign.dk

Klaus er Senior 3D-animator.
28197138